Przebieg procesu renowacji krok po kroku

DOKUMENTACJA
OCZYSZCZANIE
WSTĘPNE PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI
Piaskowanie oraz wstępne szlifowanie elementów i przygotowanie ich do ewentualnych prac blacharskich.
UZUPEŁNIANIE UBYTKÓW/PRACE BLACHARSKIE
Prostujemy, spawamy, lutujemy lub dorabiamy nowe elementy, tak aby przywrócić im pierwotny kształt.
SZLIFOWANIE
Obróbka elementów szlifierkami ręcznymi, jak i na maszynach stacjonarnych pod kontem kolejnego etapu jakim jest miedziowanie. Etap wymaga dokładności i staranności gdyż jest on pierwszym krokiem do uzyskania wysokiej jakości powłoki miedź-nikiel-chrom.
MIEDZIOWANIE
Miedziowanie stasujemy zarówno jako warstwę antykorozyjną jak i warstwę wyrównującą wżery powstałe w procesie korozji. W razie potrzeby proces ten powtarzany jest kilkukrotnie.
POLEROWANIE
Na tym etapie nadajemy elementom lustrzany połysk. Tutaj również uwidaczniają się wszystkie ewentualne błędy wymagające poprawy. W zależności od wyniku oceny wizualnej, detal przechodzi dalej lub ponownie przechodzi etap 5 i 6 aż do uzyskania pożądanego efektu.
NIKLOWANIE
Niklowanie błyszczące nadaje pokrywanej powierzchni odporności na korozję, erozję i zużycie jak również dużą gładkość, lustrzany połysk i charakterystyczny metaliczny kolor o lekko żółtawym zabarwieniu.
CHROMOWANIE
Chromowanie dekoracyjne to bardzo cienka warstwa o grubości od 0,2 do 1,5 µm zabezpieczająca powłokę niklową przed utratą połysku oraz nadająca charakterystyczną srebrzystą barwę z niebieskawym odcieniem. Ponadto powłoka zwiększa możliwości antykorozyjne powłoki niklowej, pozostaje niezmienna w normalnych warunkach atmosferycznych, utrzymuje przez wiele lat estetyczny wygląd, jest łatwa w utrzymaniu czystości, a jej duża twardość zabezpiecza przed mechanicznymi zarysowaniami.
KONTROLA JAKOŚCI
Finalna ocena wizualna. Po dokładnym obejrzeniu elementu jest on przekazywany do magazynu lub w razie konieczności do poprawki.