Przebieg procesu renowacji krok po kroku

W celu zapewnienia wysokiej jakości, terminowości oraz satysfakcji ze świadczonych przez nas usług podzieliliśmy nasze działania na 10 etapów, których przestrzeganie daje nam pewność, iż doprowadzimy restaurowane elementy do stanu fabrycznego.
renowacja-chrom.png
1

DOKUMENTACJA

Ocena stanu elementów, dokumentacja zdjęciowa, wycena i ustalenie terminu realizacji.
2

OCZYSZCZANIE

Usuwanie starych powłok galwanicznych i lakierniczych oraz ognisk korozji i innych zanieczyszczeń.  Stosujemy zarówno proces elektrochemicznego, chemicznego jak i mechanicznego usuwania starych powłok dzięki czemu jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń.
3

WSTĘPNE PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Piaskowanie oraz wstępne szlifowanie elementów i przygotowanie ich do ewentualnych prac blacharskich.

4

UZUPEŁNIANIE UBYTKÓW/PRACE BLACHARSKIE

Prostujemy, spawamy, lutujemy lub dorabiamy nowe elementy, tak aby przywrócić im pierwotny kształt.

5

SZLIFOWANIE

Obróbka elementów szlifierkami ręcznymi, jak i na maszynach stacjonarnych pod kontem kolejnego etapu jakim jest miedziowanie. Etap wymaga dokładności i staranności gdyż jest on pierwszym krokiem do uzyskania wysokiej jakości powłoki miedź-nikiel-chrom.

6

MIEDZIOWANIE

Miedziowanie stasujemy zarówno jako warstwę antykorozyjną jak i warstwę wyrównującą wżery powstałe w procesie korozji. W razie potrzeby proces ten powtarzany jest kilkukrotnie.

7

POLEROWANIE

Na tym etapie nadajemy elementom lustrzany połysk. Tutaj również uwidaczniają się wszystkie ewentualne błędy wymagające poprawy. W zależności od wyniku oceny wizualnej, detal przechodzi dalej lub ponownie przechodzi etap 5 i 6 aż do uzyskania pożądanego efektu.

8

NIKLOWANIE

Niklowanie błyszczące nadaje pokrywanej powierzchni odporności na korozję, erozję i zużycie jak również dużą gładkość, lustrzany połysk i charakterystyczny metaliczny kolor o lekko żółtawym zabarwieniu.

9

CHROMOWANIE

Chromowanie dekoracyjne to bardzo cienka warstwa o grubości od 0,2 do 1,5 µm zabezpieczająca powłokę niklową przed utratą połysku oraz nadająca charakterystyczną srebrzystą barwę z niebieskawym odcieniem. Ponadto powłoka zwiększa możliwości antykorozyjne powłoki niklowej, pozostaje niezmienna w normalnych warunkach atmosferycznych, utrzymuje przez wiele lat estetyczny wygląd, jest łatwa w utrzymaniu czystości, a jej duża twardość zabezpiecza przed mechanicznymi zarysowaniami.

10

KONTROLA JAKOŚCI

Finalna ocena wizualna. Po dokładnym obejrzeniu elementu jest on przekazywany do magazynu lub w razie konieczności do poprawki.

Kompleksowa renowacja elementów chromowanych

Przywracamy dawną świetność i blask oldtimerów stosując najnowsze dostępne technologie w połączeniu z tradycyjnym galwanicznym systemem miedź-nikiel-chrom dzięki czemu jesteśmy pewni uzyskania najlepszego i najtrwalszego efektu.
rzetelna-button-mobile.png
rzetelna-button.jpg

AG-REM P.P.H.U. Remigiusz Gryń
Rozłazino, ul. Długa 5
84-218 Łęczyce

tel./fax : (58) 678 99 38
tel. kom : 603 683 950

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2016. All Rights Reserved. AG-REM P.P.H.U.