Lakierowanie proszkowe

Technologia lakierowania proszkowego polega na nakładaniu na metal (uprzednio oczyszczony mechanicznie lub chemicznie) farby, pod postacią proszku,  metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego.

Naładowane w pistolecie cząsteczki farby osadzają się na uziemionym, malowanym elemencie. Tak pomalowany detal umieszcza się następnie w piecu, gdzie w temperaturze ok. 200 stopni następuje polimeryzacja powłoki. Czas utwardzania w piecu wynosi - w zależności od temperatury - ok. 20 minut. Grubość powłoki wynosi od 60 do 120 mikronów. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Odporność termiczna powłoki wynosi ok. 100°C.

Malujemy proszkowo między innymi: obudowy, blachy, konstrukcje, haki rynnowe, felgi, części motocyklowe jak i samochodowe, oraz inne elementy z miedzi, aluminium, stali i ocynku.


Lakierowanie proszkowe w pełnej palecie RAL (inne kolory np.: wg NCS lub efekty specjalne do wcześniejszego uzgodnienia) elementów metalowych o wymiarach maksymalnych: 1500/1600/2000mm (długość/szerokość/wysokość) dla elementów przestrzennych.

Nakładanie farby metodą elektrostatyczną lub elektrokinetyczną (tribo).
Przygotowanie powierzchni do malowania:
  • Chemiczne: cynkowanie
  • Mechaniczne: śrutowanie, piaskowanie

 

lakierowanie proszkowe (1)
lakierowanie proszkowe (2)
lakierowanie proszkowe (3)
lakierowanie proszkowe (4)
rzetelna-button-mobile.png
rzetelna-button.jpg

AG-REM P.P.H.U. Remigiusz Gryń
Rozłazino, ul. Długa 5
84-218 Łęczyce

tel./fax : (58) 678 99 38
tel. kom : 603 683 950

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2016. All Rights Reserved. AG-REM P.P.H.U.